Před dinosaury byl život na Zemi, malí plazi kteří byli též naši předchůdci. První plazi, hmyz, dravci a ostatní. Poté se vyvinuli DINOSAUŘI. Jejich doba byla krutá, nezpoutaná a divoká.

Tyranosaurus rex

5. února 2011 v 10:51 |  Dinosauří encyklopedie
Tyrannosaurus rex ("tyranský, královský ještěr") byl jedním z největších masožravých dinosaurů (teropodů) a zároveň jedním z největších suchozemských predátorů všech dob. Přesto, že ztratil primát největšího dravého dinosaura, svou tělesnou stavbou patřil k nejmohutnějším a nejnebezpečnějším. Žil před asi 68-65 miliony let (na konci křídové periody druhohorní éry) na území celého západu dnešních Spojených států amerických. Nedávný nález[1] však ukazuje na fakt, že tento rod mohl jiným druhem existovat již o několik milionů let dříve. Dnes je tento druh zřejmě nejznámějším dinosaurem vůbec.

Tyranosaura můžete vidět ve filmech:   Jurský park , Ztracený svět Jurský park, Jurský park 3 ,
                                                              Vraždící stroje 1. , Putování s dinosaury .


Velikost:
t-rex big
rex
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erik Erik | 2. října 2011 v 17:10 | Reagovat

Mohl bys sem napsat kolik měřil, odhadovanou váhu atd.. Ale 13 jako je na obrázku měl nejslavnější z Tyrannosaurů "Sue", ale podle nálezů samostatných kostí a následného porovnávání s kostmi Tyrannosaura Suea, mohli někteří jedinci měřit i přes 15 metrů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama