Před dinosaury byl život na Zemi, malí plazi kteří byli též naši předchůdci. První plazi, hmyz, dravci a ostatní. Poté se vyvinuli DINOSAUŘI. Jejich doba byla krutá, nezpoutaná a divoká.

Michael Crichton - Jurský park , Ztracený svět

5. února 2011 v 11:07 |  Knihy

Michael Crichton

Autor Michael Crichton
John Michael Crichton (23. října 1942 Chicago - 4. listopadu 2008 Los Angeles) byl americký spisovatel, scenárista a producent. Napsal řadu úspěšných knih, které byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Některým z nich se dostalo úspěšného filmového nebo televizního zpracování. Nejznámější filmovou verzí knihy Michaela Crichtona je hit nedávné doby Jurský park. Ve svých knihách Crichton často zabrousil do sci-fi tematiky a často dobře využíval své dobré znalosti antropologie a medicíny.


JURSKÝ PARK

V ději knihy je využíváno obrovského rozvoje genetického inženýrství konce 20. století k umožnění setkání člověka a dávno vyhynulých, nyní však opět naklonovaných, dinosaurů. Multimilionář John Hammond vybuduje na ostrově Isla Nublar, vzdáleném 126 mil od pobřeží Kostariky, atrakci na způsob zábavního parku, plnou naklonovaných dinosaurů. Jeho biotechnologická společnost InGen (International Genetic Technologies) dinosaury po mnoha letech úsilí přivede k životu. DNA dávno vyhynulých tvorů se jim podaří získat z krev sajících moskytů.


ZTRACENÝ SVĚT

Příběh vychází z prvního dílu a opět zde hrají hlavní roli geneticky vytvoření dinosauři, žijící na původním místě klonování, ostrově Isla Sorna, neboli "Site B". Dinosauři na otrově Isla Nublar byli vyhlazeni bombovým útokem, nicméně na "Site B" žijí vcelku nerušeně dál, ve volné přírodě. Po krachu firmy InGen se Hammondův bezohledný synovec rozhodne dinosaury získat a převézt je na pevninu pro svůj plánovaný zábavní park v San Diegu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama