Před dinosaury byl život na Zemi, malí plazi kteří byli též naši předchůdci. První plazi, hmyz, dravci a ostatní. Poté se vyvinuli DINOSAUŘI. Jejich doba byla krutá, nezpoutaná a divoká.

Henry Fairfield Osborn

5. února 2011 v 12:53 |  Ostatní
Henry Fairfield Osborn (8. srpna 1857 - 6. listopadu 1935) byl významný americký geolog, paleontolog a eugenik. Tvrdilo se o něm, že byl spíše výborný vědecký administrátor, než výborný vědec.
Narodil se ve městě Fairfield v Connecticutu a vystudoval Princetonskou univerzitu. Stal se profesorem srovnávací anatomie a později biologie i zoologie. Dlouhodobě se zabýval také paleontologií, ve které byl vyučován slavným Edwardem Drinkerem Copem. Jeho nejvýznamnějším počinem byl popis tyrannosaura v roce 1905. Popsal však také další dinosaury, jmenovitě rody Ornitholestes (1903), Pentaceratops (1923) a Velociraptor (1924). Jako ředitel Amerického přírodovědeckého muzea v New Yorku se podílel také na plánování expedice do Mongolska ve 20. letech minulého století. Publikoval četné knihy a uznávané vědecké práce.
Na druhou stranu se však Osborn zdiskreditoval svými rasistickými teoriemi o nerovnosti ras a rozdílech v inteligenci mezi nimi.
Osborn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama